Апаратне лікування зору

Апаратне лікування є сучасним терапевтичним безопераційним методом лікування і профілактики короткозорості, далекозорості, астигматизму, спазму акомодації, амбліопії, косоокості, атрофії зорових нервів, дегенерації сітківки та інших патологій зорової системи. Це комплекс тренувань і вправ на спеціальних апаратах і з використанням комп’ютерних програм, лазеростімуляціі, фотостимуляції, інфрачервоного випромінювання і вакуумного масажу. Що приводить до:

  • поліпшенню кровопостачання очного яблука, посиленню обміну речовин в тканинах ока;
  • підвищенню здатності акомодації, що дозволяє чітко розрізняти предмети, що знаходяться на різній відстані від ока.
  • збільшення фузіонних резервів — підвищення зорової працездатності з комп’ютером і текстами.

Переваги апаратного лікування очей:

  • Абсолютна безболісність усіх процедур. Під час такого лікування зору навіть діти розслабляються і відпочивають, отримують приємні емоції.
  • Головною їх перевагою є можливість зберігати і покращувати зір, і у багатьох випадку уникнути необхідності хірургічного втручання.

Окуляри-масажер. Апарат стимулює кровообіг, покращує подачу кисню до тканин ока.


Амбліопанорама. Стимулює сітківку шляхом формування панорамних фігурних «сліпучих» просторів, що дають ефект послідовного образу.


Дія макулостімулятора засноване на пред’явленні оку обертової частотно-просторової контрастної решітки зі змінною просторовою частотою, що дає сильний стимул роздратування фовеальній зони і всього поля зору.


Аппарат «ЛАСТ-01»
Гелій-неоновий лазер робить свій вплив на молекулярному, клітинному, тканинному і органному рівні, має стимулюючу дію, сприяє підвищенню захисної активності клітин пігментного епітелію сітківки, попереджає розвиток дегенеративних змін в центральній нервовій системі, поліпшує кровообіг і обмін речовин очі, підсилює регенераторні здатність епітеліальних клітин рогівки , активізує місцевий імунітет, знімає спазм циліарного м’яза.

Струмочок (Медоптіка-ТАК6.3) використовується для тренування акомодації.
Цифровий блок управління реалізує 6 програм тренування.
Вісім лінзи різного номіналу, які входять в комплект, дозволяють врахувати індивідуальні особливості та підвищити за рахунок цього ефективність тренування.

Аккомодотренер оптичний (лінійка Коваленко). Призначений для лікування порушень зору (розлади акомодації) за методикою д.м.н. В. І. Сердюченко і к.м.н. В. В. Коваленко (методика рекомендована до застосування АМН України в 1999 р).

Програмно-комп’ютерне лікування (Тир, Погоня, Eye, Квітка, Контур, Чібіс, Strabismus, Relax, Safe Eyes, Dazzle, Табиця Шульте, Клінок-2, Паучок, Хрестики, Головоломи). Під час лікування відбувається активне локальне і загальне роздратування сітківки яскравими колірними динамічними стимулами. В основу вправ покладено методи розвитку сприйняття зорового образу, координованої роботи обох очей, розвитку м’язових резервів очей.